Ładowanie...

Trendy 2022 – jakie oprawki wybrać?

Nowy rok, nowa/nowy Ty! To świetna okazja do wymiany starych oprawek na nowe. Jeśli szukacie inspiracji, jakie modele w nadchodzącym sezonie staną się absolutnym hitem, sprawdźcie koniecznie nasz wpis.

Podstawy

Pamiętajcie, że najważniejszy jest odpowiedni dobór okularów. Niezależnie od mody, coś co nie zmienia się z biegiem czasu to wygoda użytkowania i poprawa jakości widzenia. Najlepszą oceną stanu oczu zajmie się specjalista, czyli optometrysta. Posiada on odpowiednie kwalifikacje, by profesjonalnie i z najwyższą starannością zbadać wzrok i wystawić receptę na odpowiednie dla nas okulary. Nie należy stosować innej korekcji niż ta zalecona przez specjalistę oraz nie wybierać drogi na skróty, czyli zakupu nowych oprawek w aptekach, czy kioskach – takie rozwiązania mogą jedynie pogorszyć stan naszego zdrowia.

Modnie i na czasie

Skoro wiemy już, że najważniejsze jest odpowiednie badanie i wybór idealnych dla nas szkieł przez specjalistę, przejdźmy do hitów zbliżającego się sezonu. Jakie kształty będę królować w roku 2022? Sprawdźmy to!

Pojawiły się już w roku 2021 i skradły serca wielu osób noszących okulary. Mowa oczywiście o oprawkach transparentnych. W tym roku to absolutny must have! Transparentne oprawki dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie swój idealny odcień.

Oversize – moda na za duże! Luźne bluzy, spodnie, koszule, a także za duże oprawki. Trend na ogromne szkła towarzyszy nam już od kilku lat, jednak to w roku 2022 zdominują one ulice. Takie szkła dodadzą stylizacji wyrazu, dlatego powinny pojawić się „na nosie” każdej miłośniczki i miłośnika mody.

Powrót vintage! 2022 zapowiada się absolutną dominacją stylu retro! Aviatory, czy kocie kształty, to oprawki, które wybierają wszyscy stawiający na oryginalny look. To właśnie te modele możemy zobaczyć na wybiegach największych projektantów.

Awangardowy szyk! Jeśli uwielbiacie wyróżniać się z tłumu i wybieracie jedynie rzucające się w oczy stylizację, poznajcie gorący trend w kształcie okularów, który z pewnością pokochacie. Geometryczne oprawki uwielbiają gwiazdy największych formatów! Zatem jeśli chcecie poczuć się jak na czerwonym dywanie, te okulary są dla Was.

Kolorlove

Poznaliśmy już najmodniejsze kształty okularów w nadchodzącym sezonie 2022, poznajmy za tym gorące trendy w kolorach.
Blondynki i blondyni, jeśli stawiacie na modę, powinniście wybrać oprawki w jasnych kolorach, takich jak beże, czy pastele. Strzał w dziesiątkę to również srebro i złoto. Natomiast osoby z ciemnymi włosami, powinny wybrać modele w chłodnych odcieniach. Wybierajcie zatem okulary w kolorach eleganckiej zieleni, czerni, błękicie i popielu.

Pamiętajcie, w naszych salonach znajdziecie najmodniejsze modele okularów dostępne w wielu kolorach. Zapraszamy!

wróć