Ładowanie...

Stanowiska do pracy z monitorem komputerowym.

Zachęcam do zapoznania się z przedstawionym rysunkiem i porównaniem czy Państwa „ stanowisko komputerowe” jest tak właśnie zaprojektowane.

Ergonomia jest bardzo ważna.

Zwracam szczególnie uwagę na monitor ekranowy, jego odległość ale i wysokość. Osoba siedząca przed nim chcąc spojrzeć prosto przed siebie, miała taką możliwość. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, że pracując w przestrzeniach” bliży wzrokowej” podczas uruchomienia akomodacji towarzyszy jej konwergencja a to oznacza ustawienie oczu donosowo i lekka w dół. Monitor ekranowy powinien być więc niżej.

Dostosowanie swojego stanowiska do pracy z monitorem ekranowym do przedstawionych tutaj zasad pozwoli Państwu na uniknięcie problemów wzrokowych z tym związanych( ZCZO – Zespół Cyfrowego Zmęczenia Oczu), przy założeniu oczywiście, Że Państwo korekcja oczu jest prawidłowo dopasowana ( zapraszam na specjalistyczne badanie optometryczne)!!!!

Pozwoli to również Państwu na próbę uniknięcie problemów z bólem pleców, szyi ,ramion, kręgosłupa w szczególności odcinka szyjnego.

wróć