Ładowanie...

Okulary zapasowe – dlaczego warto je mieć?

Wstajesz o 20 minut za późno, wypijasz łyk kawy, szybki prysznic, kolejny łyk kawy i pędzisz do auta żeby nie spóźnić się do pracy. W pośpiechu kończysz kanapkę już za kółkiem stojąc na czerwonym świetle, zerkasz na zegarek i… Nie możesz odczytać godziny. Wtedy sobie przypominasz! Okulary zostały na stoliku nocnym obok kryminału, którego wciągająca fabuła spowodowała Twoje poranne opóźnienie.

I co teraz? Jak poradzisz sobie w pracy? Nadrabiać drogi i jeszcze bardziej się spóźnić? Brzmi znajomo?

Komfort niepamięci = poczucie bezpieczeństwa

Takie sytuacje zdarzają się każdemu, kto wspomaga się „dodatkową parą oczu”. I nic w tym złego. Życie w ciągłym biegu tak nas pochłania, że zasługujemy na komfort niepamiętania o pewnych kwestiach. I tak oto na ratunek przychodzą ZAPASOWE OKULARY. Podstawową parę masz zawsze przy sobie, ale warto jest zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami – zostaw zapasowe okulary w aucie lub biurze i ciesz się przywilejem niepamięci.

Koło zapasowe dla Twoich oczu

Pomyśl o takiej ekstra parze okularów, jak o kole zapasowym. Przez większość czasu o nim nie pamiętasz, ale w sytuacji kryzysowej może oszczędzić Ci wiele nerwów i godzin oczekiwania na pomoc. A przecież okulary nie są dla Ciebie tylko dodatkiem. To dzięki nim widzisz świat pełny i wyraźny! Okulary są więc dla Ciebie koniecznością a nie tylko dodatkiem do garderoby. Zadbaj więc, żeby nigdy Ci ich nie zabrakło.

Spójrzmy na to z innej strony. Ile par butów znajduje się w Twojej szafie? Nie każda para będzie pasowała do wybranego przez Ciebie outfitu. Tak też może być z okularami. Możesz poczuć pewnego dnia, że chcesz spojrzeć na siebie w lustrze i zobaczyć nieco inne odbicie. Taki drobny detal może odmienić Twoje samopoczucie, a cały dzień ułoży się wtedy po Twojej myśli.

Twoje oczy Ci za to podziękują!

Takie zapasowe okulary mogą też stanowić uzupełnienie podstawowych okularów korekcyjnych. Jeżeli dużo pracujesz przed komputerem, wybierz na „zapasówki” szkła z powłoką antyrefleksyjną. Okulary z filtrem przeciwsłonecznym doskonale sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach, ale również w słoneczne dni.

Latem bardziej niż zawsze dbamy o swoją skórę nakładając kremy z filtrem przed kąpielą słoneczną. I znowu pojawia się pytanie – nie zapomnieliśmy o czymś? No tak, nasze oczy są przecież tak samo narażone jak skóra. Niedostateczna ochrona przez promieniowaniem UV może doprowadzić do posłonecznego zapalenia rogówki, czy posłonecznego zapalenia spojówek. To natomiast przyczynić się może do rozwoju zaćmy i innych groźnych chorób układu wzrokowego.

A w temacie słońca pozostając – wielkimi krokami zbliża się sezon letni.  Wraz z nim wyjazdy nad jeziora, grille, rowerowe wycieczki, wakacyjne szaleństwa. W takich okolicznościach dużo łatwiej zgubić czy uszkodzić swoją podstawową i jedyną parę okularów. Funkcjonowanie bez nich do momentu naprawy lub zakupu nowych może okazać się problematyczne. Dlatego posiadanie dwóch par okularów daje Ci poczucie bezpieczeństwa i spokoju ducha! Dodatkowo, korzystając z dwóch par okularów wydłużamy też ich żywotność zmniejszając codzienną eksploatację.

Okulary zapasowe – must have każdego sezonu

Powodów do posiadania drugiej pary okularów jest mnóstwo. Poczucie bezpieczeństwa, możliwość wyboru,  uzupełnienie funkcjonalności okularów podstawowych, czy szaleństwa stylizacyjne. Zapasówki okularowe musisz mieć, jeżeli jesteś osobą świadomą, dbającą o swoje zdrowie i samopoczucie, zapobiegliwą i chcącą czasami po prostu o czymś zapomnieć ?

wróć