Ładowanie...

Okulary dobrej jakości – jak je wybrać?

Okulary, towarzyszą nam na co dzień. Używamy ich do czytania, oglądania telewizji, prowadzenia samochodu, czy też po prostu do „lepszego widzenia”. Skoro to nasz nierozłączny kompan warto zadbać o to, by był jak najlepszej jakości i posłużyły nam przez dobrych kilka lat, tylko jak to zrobić… Sprawdź koniecznie na co zwrócić uwagę, przy wyborze odpowiednich okularów.

Badanie wzroku

To pierwszy i najważniejszy krok przy wyborze odpowiednich okularów. Przed zakupem powinniśmy udać się na badanie do optometrysty (pamiętajcie, że specjalistyczne badanie optometryczne wykonacie również u nas :)). Specjalista zbada ostrość wzroku i zaproponuje odpowiednią ostrość.

Kształt ma znaczenie

Dłuższe życie okularów z pewnością zagwarantuje ich odpowiedni kształt. Oznacza to, że powinniśmy wybierać je zgodnie z typem naszej twarzy. Dla tych, których posiadają delikatne rysy, polecamy zrezygnować z dużych oprawek. W przypadku tego typu urody, świetnie sprawdzą się mniejsze i subtelniejsze modele. Natomiast przy większym kształcie twarzy, warto zainwestować w oprawki bardziej zdecydowane – zaprezentują się rewelacyjnie.

Wykonanie

Przy wyborze okularów bardzo ważne jest, by zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały zrobione. Oprawki powinny być wygodne i solidne, dlatego warto porównać oferty kliku producentów, tak by znaleźć te jedyne, idealne. Okulary, które odkształcają się w dłoni, możesz od razu odłożyć na półkę – nie posłużą długo. Na rynku mamy wiele modeli oprawek wykonanych z metalu, plastiku czy drewna, jest więc w czym wybierać :) Niezależnie od tego na jakie się zdecydujesz ważne, by przed zakupem sprawdzić je dokładnie – obejrzeć z każdej strony. W okularach wysokiej jakości szkła są idealnie dopasowane do oprawek i nie posiadają żadnych rys, czy pęknięć. To jak wygląda model wystawowy ma znaczenie, bo widzisz co dzieje się z nim wraz z upływem czasu i częstym użytkowaniem.

Pamiętaj, że wybierając okulary wybierasz rzecz, która będzie przy Tobie przez kilka najbliższych lat. Warto więc dokładnie przemyśleć zakup, a najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty. Polecamy się :)

wróć