Ładowanie...

Nowość w salonach Rogowski! Soczewki okularowe MiYOSMART od HOYA

W październiku tego roku firma HOYA wprowadziła do sprzedaży innowacyjne soczewki MiYOSMART, które stanowią przyjazną dzieciom, bezpieczną, łatwą, efektywną i nieinwazyjną metodę postępowania w krótkowzroczności. Soczewki MiYOSMART to absolutna nowość w Polsce i jedynie nieliczne salony optyczne posiadają je w swojej ofercie – w tym oczywiście nasze :) Poznajcie bliżej to innowacyjne rozwiązanie!

Czym jest krótkowzroczność?

Z uwagi na zmianę stylu życia i spędzanie większości czasu przez ekranami komputerów, czy smartfonów, najmłodsi narażeni są na problemy ze wzrokiem. Nie ma nic ważniejszego od zdrowia dzieci, to naturalne, że dbamy o to by pociechy rozwijały się dobrze, były w dobrej kondycji i pełne energii. Dlatego tak ważne jest szybkie reagowanie w momencie kiedy pojawią się niepokojące sygnały w zachowaniu dziecka. Do pierwszych symptomów, których nie powinniśmy ignorować zaliczają się: problemy z koncentracją, mrużenie oczu przy spoglądaniu w dal, brak entuzjazmu podczas ulubionych zabaw. Świadczyć one mogą o rozpoczynającej się krótkowzroczności, zwanej też miopią. Nieleczona może doprowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem. Szacuje się, że do 2050 roku 5 miliardów osób, co stanowi 50% populacji może być dotknięte tym schorzeniem. Roczny wskaźnik progresji krótkowzroczności jest najszybszy u dzieci poniżej 10 roku życia. Znacznie większe tempo progresji można zaobserwować zwłaszcza u dzieci z wysoką krótkowzrocznością.

MiYOSMART przełomowa soczewka okularowa

MiYOSMART to rewolucyjna soczewka okularowa wykorzystująca opatentowaną Technologię Wielosegmentowego Rozogniskowania D.I.M.S. (Defocus Incorporated Multiple Segments), która powstała we współpracy z Politechniką w Hongkongu (PolyU) w 2014 roku. Soczewki MiYOSMART są łatwe w stosowaniu, tak jak standardowe soczewki jedoogniskowe.
Dzięki wyjątkowej, nieinwazyjnej technologii D.I.M.S., soczewka koryguje wadę wzroku na całej swojej powierzchni oraz posiada terapeutyczną strefę optyczną w kształcie pierścienia, w celu spowolnienia postępu krótkowzroczności. Rozmieszczone naprzemiennie obszary zapewniające normalną percepcję wzrokową z wyspami krótkowzrocznego rozogniskowania, zapewniają wyraźne widzenie i jednoczesną kontrolę krótkowzroczności.

Zaprojektowane by sprostać dziecięcym aktywnościom

Dzieci są niezwykle aktywne, dlatego materiał, z którego wykonane są soczewki okularowe powinien być odporny na uderzenia, aby zapewnić oczom potrzebną im ochronę. Soczewki MiYOSMART są dostępne z łatwą do utrzymania w czystości, wytrzymałą, specjalną powłoką antyrefleksyjną Eye Shield. Powłoka Eye Shield zapewnia także niezawodną ochronę przed promieniowaniem UV.

MiYOSMART – Eye Shield

• Odporny na uderzenia
• Cienki i lekki
• Pełna ochrona przed UV

Przyjazna dzieciom, bezpieczna i nieinwazyjna metoda

Podczas trwającego 2 lata badania klinicznego nie zgłoszono żadnego niepożądanego zdarzenia, które prowadziłoby do przerwania terapii.Soczewka jest bardzo skuteczną metodą postępowania w krótkowzroczności i może być dopasowana do dziecka w każdym wieku, jak standardowa soczewka jednoogniskowa.

Nagradzana, przełomowa soczewka okularowa z opatentowana technologią D.I.M.S.

Skuteczność soczewek MiYOSMART opiera się na chronionej patentem technologii D.I.M.S., w której wykorzystuje się wyspy krótkowzrocznego rozogniskowania. W kwietniu 2018 r. soczewki MiYOSMART zdobyły Grand Prize, Grand Award i Gold Medal na 46. edycji Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie, a w październiku 2020 r. otrzymały nagrodę SILMO d’Or w kategorii Widzenie podczas Targów Optycznych Silmo w Paryżu.

Doceniona przez rodziców

MiYOSMART ma dowody skuteczności oparte na danych od ponad 500.000 użytkowników.
Rodzice są zadowoleni ze stosunku jakości do ceny. Doceniają również działania kontrolne prowadzone przez Specjalistów Ochrony Wzroku.

Zapraszamy do naszych salonów, gdzie, jako jedni z nielicznych, posiadamy już w swojej ofercie soczewki MiYOSMART! Jesteśmy dla Was w aż czterech lokalizacjach na terenie Trójmiasta:
Gdańsk-Żabianka, ul. Subisława 28, tel. 58 557 90 12
Gdańsk-Zaspa, ul. Jana Pawła II 3D, tel. 58 355 22 78
Sopot, al. Niepodległości 771, tel. 58 550 13 67
Gdynia-Karwiny, ul. G. Zapolskiej 1A, tel. 58 660 01 66

wróć