Ładowanie...

Niebezpieczny makijaż – na co warto uważać przy malowaniu oczu

Kobiety uwielbiają podkreślać swoją urodę odrobiną make-up’u. I nic w tym złego! Ważne jednak, by pamiętać o zachowaniu ostrożności przy codziennym makijażu, tak by nie miał on negatywnego wpływu na zdrowie. Na co warto zwrócić uwagę, przy malowaniu oczu? Sprawdź poniżej.

STOP przeterminowanym kosmetykom

Długie przechowywanie kosmetyków zdarza się każdej z nas. Warto przed użyciem (w szczególności kosmetyku, którego długo nie stosowałaś) sprawdzić datę ważności. Nałożenie przeterminowanego cienia do powiek czy tuszu do rzęs może powodować bardzo niebezpieczne skutki dla zdrowia oczu. Taki makijaż może spowodować: ostrą reakcję alergiczną, zapalenie spojówek, zaczerwienienie, świąd a także obrzęk powiek. Używanie kosmetyków po dacie zalecanej do użycia może również wywołać infekcję bakteryjną lub grzybiczą oka.

Odpowiednia higiena oczu przed snem

Pamiętaj, że dokładne zmycie makijażu przed snem pozwoli uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji dla zdrowia oczu. Pomijając wieczorny demakijaż możesz narazić się na: łamliwe rzęsy, cienie pod oczami, jęczmień, przesuszenia, a także wiele nieprzyjemnych infekcji oczu. Dokładna pielęgnacja całej twarzy przed snem powinna stać się przyjemną, codzienną rutyną. Twoja poduszka też Ci za to podziękuje.

Substancje powodujące podrażnienia

Decydując się na zakup kosmetyków do oczu, sprawdź dokładnie skład produktu. Wiele z nich posiada składniki, które mogą wywołać negatywne, a nawet niebezpieczne skutki dla zdrowia Twoich oczu. Do tych wymienianych najczęściej zalicza się: konserwanty, parabeny, lanolinę, olejki eteryczne, chemiczne filtry UV czy detergenty SLS i SLES. Pamiętaj – produkty z tymi składnikami omijaj szerokim łukiem!

Makijaż dla wrażliwych oczu

Jeśli cierpisz z powodu wrażliwych oczu i doskonale wiesz, że make-up tylko pogarsza sprawę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Nie musisz rezygnować z makijażu – wystarczy, że zwrócisz uwagę na to co stosujesz, a będziesz mogła Cieszyć się zachwycającym upiększeniem. By zadać o swoją wrażliwą skórę powinnaś zrezygnować z kolorowych cieni, wodoodpornych tuszy do rzęs oraz kosmetyków zapachowych. W przypadku, gdy doskwiera Ci infekcja oczu, jedyny make-up jakim możesz się cieszyć, to pomalowanie górnej powieki różem, a dokładnie kropką różu, w kolorze brzoskwini, rozsmaruj ją palcami i ciesz się wspaniałym efektem! Taki delikatny makijaż wspaniale uwydatni kolor tęczówki.

Ważne: jeśli nosisz soczewki, najpierw je załóż, a dopiero później wykonaj makijaż. Gdy ściągasz soczewki (np. przed snem), najpierw zmyj makijaż, a dopiero potem je ściągnij.

Pamiętaj, Twoje oczy są piękne zarówno w makijażu jak i bez niego! Jeśli wiesz, że Twoja skóra jest wrażliwa i każdy make-up powoduje jedynie pogorszenie jej stanu – zrezygnuj z niego. Twoje zdrowie i zdrowie Twoich oczu jest najważniejsze.

wróć