Pandemia zamknęła nas w domach. Najczęściej pracujemy przed komputerami spędzając tak kilka lub kilkanaście godzin dziennie. Dodatkowo sztuczne oświetlenie, a niestety najczęściej z takiego korzystamy, to najczęstsze przyczyny wysuszenia spojówki. Im bardziej wysuszona jest powierzchnia oczu, tym bardziej są one narażone na różnego rodzaju infekcje. Suchości oczu może towarzyszyć również dysfunkcja tzw. gruczołów Meiboma. Podczas specjalistycznego badania optometrycznego jesteśmy w stanie to sprawdzić i w razie potrzeby znaleźć rozwiązanie.
Zakupy
Na rynku istnieje wiele preparatów, które mają na celu przyniesienie ulgi zmęczonym i podrażnionym oczom. Jak zatem wybrać te najlepsze dla nas? Zdecydowanie polecamy skonsultować zakup z farmaceutą. Specjalista udzieli nam wskazówek jaki rodzaj kropli i zawartych w nich substancji będzie odpowiedni dla naszych dolegliwości, a zatem najbardziej skuteczny.
Podpowiadamy: Jeśli nosicie szkła kontaktowe lub okulary korekcyjne, a przy tym spędzacie wiele czasu przed komputerem czy telewizorem, Wasza rogówka jest wysuszona. Do najczęstszych objawów „suchego oka” należą:
- pieczenie i pół oczu
- obniżona ostrość widzenia
W takiej sytuacji należy wybrać nawilżające krople do oczu o pH zbliżonym do tego w oku, czyli w granicach 7.
Stosowanie
Nawilżające krople do oczu mają uniwersalne zastosowanie, więc można z nich korzystać bez większych ograniczeń. Specjaliści zalecają używanie ich co najmniej 3 razy dziennie aplikując po 1-2 kropli do każdego oka. Jednak w sytuacji kiedy objawy są bardzo nasilone, można z nich korzystać nawet co 2 godziny.
Skład
Woda, woda i jeszcze raz woda! Nawilżające krople do oczu składają się, aż w 95% właśnie z wody. Jak widać nie tylko picie wody wpływa na nasze zdrowie. Dodatkowo skład wzbogacony jest o kwas hialuronowy, a to właśnie on działa nawilżająco. Na rynku możemy znaleźć preparaty o różnej jego zawartości: 0,15%, 0,2% oraz 0,4%. Najlepszym wyborem będą te o największej zawartości.
Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do stosowania kropli nawilżających oczy. Wpłyną one nie tylko na komfort widzenia ale i na lepsze samopoczucie. Jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch! I tego właśnie Wam życzymy!