Ładowanie...

Instrukcja użytkowania wyrobu medycznego

DZIĘKUJEMY ZA ZAKUP OKULARÓW

Twoje nowe okulary wykonaliśmy specjalnie dla Ciebie, w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby korekcji wzroku. Okulary te, to produkt najwyższej jakości, który zapewni Ci prawidłowe widzenie oraz komfortowe użytkowanie. Dbaj o nie dobrze, a będą długo Ci służyć.

TWOJE OKULARY TO PRODUKT NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Zarówno oprawki jak i soczewki oznaczone są znakiem zgodności CE, spełniają warunki norm ISO (International Standard Organization). Wykonane okulary są wyrobami medycznymi klasy I, są zgodne z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych.

ADAPTACJA DO NOWYCH OKULARÓW

Za każdym razem, kiedy zaczynasz nosić nowe okulary Twoje oczy potrzebują czasu, żeby się do nich przyzwyczaić. Okres ten może trwać bardzo krótko do maksymalnie 2-3 tygodni (w zależności od indywidualnych uwarunkowań). Podczas okresu adaptacji ważne jest regularne korzystanie z nowych okularów i nie powracanie do korzystania z dotychczasowych. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub coś cię niepokoi – nie bagatelizuj tego. Odwiedź nasz zakład, udzielimy Ci pomocy i odpowiemy na pytania.

ZASADY POPRAWNEGO UŻYTKOWANIA I PIELĘGNACJI OKULARÓW

Okulary zawsze zakładaj i ściągaj oburącz. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia zauszników i deformacji oprawy okularowej.

Nie kładź okularów soczewkami do podłoża.

Nieużywane okulary przechowuj w etui. Nie narażaj soczewek na uszkodzenia mechaniczne.

Regularnie, przynajmniej raz na tydzień, myj okulary w bieżącej, letniej wodzie. Unikaj płynów i środków (np. mydło, płyn do mycia naczyń) z dodatkiem środków nawilżających, gdyż mogą one prowadzić do powstawania na soczewkach smug.

Soczewki czyść dedykowanymi chusteczkami z mikrowłókien oraz środkami dostępnymi w zakładach optycznych. Nie stosuj ręczników papierowych oraz chusteczek z włóknami szklanymi bądź drewnianymi – mogą one powodować trwałe zarysowania.

CZYNNIKI RYZYKA MOGĄCE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO USZKODZENIA OKULARÓW

Oprawki jak i soczewki okularowe są wrażliwe na działanie silnych środków chemicznych. Nie narażaj ich na kontakt z substancjami takimi jak lakiery do włosów, kleje, rozpuszczalniki, zmywacze, płyny do mycia szyb. Unikaj także słonej wody morskiej. Po każdym kontakcie z którąkolwiek z wymienionych substancji niezwłocznie umyj okulary w letniej wodzie.

Okulary nie tolerują wysokich temperatur. Nie zostawiaj ich nigdy w pobliżu kominka, nie wchodź w nich do sauny. Nie kładź ich na przedmiotach stanowiących źródło ciepła, takich jak kuchenka czy urządzenia grzewcze. Pamiętaj także, by nie zostawiać okularów na podszybiu samochodu w upalny dzień.

ZABARWIENIE SOCZEWEK ORAZ MOŻLIWOŚCI ICH STOSOWANIA PODCZAS PROWADZENIA POJAZDÓW

Dotyczy produktów przeciwsłonecznych oraz szkieł barwionych: poziom zaciemnienia soczewek wyznacza możliwości ich stosowania do kierowania pojazdami po zmroku oraz w nocy. Soczewki z niestandardowymi barwieniami mogą nie spełniać wszystkich norm.

KAT.       ZABARWIENIE    ABSORPCJA        ZASTOSOWANIE

0    Przezroczysty lub bardzo jasno zabarwiony do 19% – bez ograniczeń

1    Jasno zabarwiony 20-56% – niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w nocy

2    Średnio zabarwiony  57-81% – niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w nocy

3    Ciemno zabarwiony  82-92% – niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w nocy

4    Bardzo ciemno zabarwiony 93-97% – niedopuszczony do prowadzenia pojazdów w dzień i w nocy

Pamiętaj również o regularnym specjalistycznym badaniu wzroku!
wróć